Nie masz pieniędzy na siłownię? To nie koniec świata!

      Możliwość komentowania Nie masz pieniędzy na siłownię? To nie koniec świata! została wyłączona

Wiele osób zastanawia się nad tym co zrobić jeśli nie ma się pieniędzy na siłownie, a chciałoby się poprawić swoją sylwetkę. Otóż odpowiedź jest prosta. Wystarczy odrobina chęci, determinacji i wolnego czasu.

Domowa siłownia, ćwiczenia w domu

Ćwicząc tylko w domu bez specjalistycznego sprzętu, bądź używając prostych przyrządów, którego najlepszym przykładem jest drążek, który można zrobić samemu możemy osiągnąć bardzo dużo. Istnieje ogromna liczba ćwiczeń, którą można wykonać w domu. Od pompek w obwodach, które pomogą nam zbudować mięśnie klatki piersiowej, rąk oraz pleców, przechodząc do ćwiczeń brzucha, które uwidocznią nasze mięśnie, po proste przysiady i wykroki, dzięki którym wzmocnimy nasze nogi. Nic nas to nie kosztuje, a poświęcanie 2-3 godzin w tygodniu na ćwiczenia może zaowocować poprawą naszej sylwetki. Wymaga to jednak długotrwałego planu działania, gdyż po 2 tygodniach ciężko jest dostrzec zmiany.

Jeżeli chcemy przyspieszyć naszą przemianę wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną dla nas dietę, a więc białko, które zbuduje naszą masę mięśniową oraz regularne posiłki, dzięki którym rozkręcimy nasz metabolizm i pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej zastępując ją zdrowymi, silnymi mięśniami. W naszej domowej siłowni wystarczy nam karimata oraz jakiś podest, krzesło czy cokolwiek co zapewni nam różnicę poziomów. Jest to niewiele w porównaniu z drogim karnetem na siłownię. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z kulturystyką powinno pomyśleć o tym, żeby zacząć ćwiczyć w domu regularnie, zamiast chodzić na siłownie raz od święta. Jest to na pewno korzystniejsze dla naszego organizmu i pomoże nam to w dążeniu do lepszego wyglądu tanim kosztem.