Nie masz pieniędzy na siłownię? To nie koniec świata!

Nie masz pieniędzy na siłownię? To nie koniec świata!
5 (100%) 1 vote

Wiele osób zastanawia się nad tym co zrobić jeśli nie ma się pieniędzy na siłownie, a chciałoby się poprawić swoją sylwetkę. Otóż odpowiedź jest prosta. Wystarczy odrobina chęci, determinacji i wolnego czasu.

Domowa siłownia, ćwiczenia w domu

Ćwicząc tylko w domu bez specjalistycznego sprzętu, bądź używając prostych przyrządów, którego najlepszym przykładem jest drążek, który można zrobić samemu możemy osiągnąć bardzo dużo. Istnieje ogromna liczba ćwiczeń, którą można wykonać w domu. Od pompek w obwodach, które pomogą nam zbudować mięśnie klatki piersiowej, rąk oraz pleców, przechodząc do ćwiczeń brzucha, które uwidocznią nasze mięśnie, po proste przysiady i wykroki, dzięki którym wzmocnimy nasze nogi. Nic nas to nie kosztuje, a poświęcanie 2-3 godzin w tygodniu na ćwiczenia może zaowocować poprawą naszej sylwetki. Wymaga to jednak długotrwałego planu działania, gdyż po 2 tygodniach ciężko jest dostrzec zmiany.

Jeżeli chcemy przyspieszyć naszą przemianę wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną dla nas dietę, a więc białko, które zbuduje naszą masę mięśniową oraz regularne posiłki, dzięki którym rozkręcimy nasz metabolizm i pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej zastępując ją zdrowymi, silnymi mięśniami. W naszej domowej siłowni wystarczy nam karimata oraz jakiś podest, krzesło czy cokolwiek co zapewni nam różnicę poziomów. Jest to niewiele w porównaniu z drogim karnetem na siłownię. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z kulturystyką powinno pomyśleć o tym, żeby zacząć ćwiczyć w domu regularnie, zamiast chodzić na siłownie raz od święta. Jest to na pewno korzystniejsze dla naszego organizmu i pomoże nam to w dążeniu do lepszego wyglądu tanim kosztem.

Sprawdź również Artykuły