Trening mięśni brzucha – Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenie brzucha
Trening mięśni brzucha – Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Oceń artykuł

Wraz ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku wzrasta nasza aktywność fizyczna. Trend ten powtarza się rok rocznie, ponieważ wielu z nas brakuje wystarczająco silnej woli aby uprawiać sporty głównie te sylwetkowe – przez cały rok. Przychodzi jednak sezon letni i każdy chce wyglądać dobrze na plaży czy na basenie.

Trening mięśni brzucha

Trening mięśni brzucha powinniśmy rozpocząć od ułożenia sobie dobrze zbilansowanej diety, uwzględniając przede wszystkim makroskładniki – białka, węglowodany i tłuszcze. Jeżeli chcemy zrzucić z brzucha zbędny balast w postaci tłuszczu to zdecydowanie powinniśmy zredukować ilość kalorii i węglowodanów w naszej diecie. Głównie tych przetworzonych, takich jak smakowe jogurty, gotowe dania z puszek czy torebek, nie wspominając już o potrawach serwowanych w sieciach takich jak Burger King czy KFC.

Po dopięciu diety możemy zabrać się już za sam trening mięśni brzucha, który o dziwo nie składa się z tysięcy pełnych brzuszków, a przede wszystkim z wielu wielostawowych ćwiczeń, takich jak martwy ciąg, przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławce leżąc, czy podciąganie się na drążku. Ćwiczenia te angażują również inne partie mięśniowe, jednakże brzuch w tym przypadku angażowany jest w sposób dostateczny, pozwalając na osiągnięcie sześcio lub ośmiopaka. Jeśli chodzi o trening brzucha, to wystarczy wykonywać go raz lub dwa razy w tygodniu, tak jak każdą inną partię mięśniową, wykonując standardowo trzy lub cztery ćwiczenia po trzy lub cztery serie. Warto swoją uwagę zwrócić również w stronę aerobów i interwałów, które w świetny sposób palą nadmiar tkanki tłuszczowej, relatywnie przyczyniając się do odsłonienia posiadanych przez każdego mięśni brzucha.

Sprawdź również Artykuły

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.